O miminku a jeho postýlce

Mezi sny každé správné maminky patří mít zdravé, krásné a spokojené miminko. Jedním z důležitých faktorů, které by toto mohly příznivě ovlivnit, je zdravý, krásný a spokojený spánek miminka. Obvykle se rodiče upřímně a jak nejlépe dovedou snaží o vytvoření toho nejlepšího místa pro postýlku, v prvních stádiích života poblíž své postele, později pak radostně zařizují vlastní pokoj pro větší dítě. V životě se však občas stane, že se realita vysněnému stavu moc nepodobá. A proto je tu několik praktických rad a doporučení, jak na to:

  • V případě jakýchkoliv ne zcela vysvětlitelných potíží se zdravím či spokojeným spánkem doporučuji pochopit, vyjasnit a poléčit všechny eventuální karmické zátěže, které by mohly ovlivňovat zdraví rodičů a všech jejich dětí. Pokud je tato oblast bezproblémová, možno začít od bodu 2.
  • Z těch jmenovaných sektorů je pro miminko, a dále celý předškolní věk dítěte, vůbec nejvhodnější Z sektor, poskytující dostatečně klidný prostor s energií pohody, hravosti, poklidného rozvoje zejména uměleckého nadání.
  • V místnosti by měla stát postýlka v klidné části, určitě ne proti dveřím, těsně pod oknem, mezi dveřmi a oknem, v místě kudy se nejčastěji prochází apod.
  • Zásadně by hlava postele měla být u pevné stěny, za touto stěnou ne odpady, stoupačky, garáže, koupelny, žádné energeticky náročné provozy typu bar, herna, řeznictví apod.
  • Strop nad postýlkou by měl mít rovný podhled, zkosený strop podkroví zvyšuje jangovost prostoru.
  • V místě postýlky by se neměly vyskytovat žádné patogenní zóny – doporučuji přenechat odborníkům s praxí ve vyhledávání zón, nestačí jen vyloučit přítomnost vodních pramenů, negativních zón je mnoho druhů. Zejména starší domy je potřeba prošetřit s ohledem na možné psychosomatické zóny, energetické pozůstatky bývalých uživatelů, a provést očištění prostoru.
  • Z obdobného důvodu doporučuji vybavit místnost vlastním nebo novým nábytkem, nikoliv převzít starý nábytek po cizích nebo nemocných lidech. U nového nábytku ale dát pozor na možné úniky chemických látek do vzduchu (laky, ředidla apod.).
  • Změnit polohu postýlky, pokud se miminko opakovaně ráno objevuje natlačené na šprušlích postýlky – nejedná se zde o projev nekázně, miminko je citlivější než většina rodičů a snaží se takto uniknout z místa probíhající patogenní zóny.
  • Minimalizovat (netřeba ale úplně rušit) a umístit do větší vzdálenosti živé rostliny, tyto jednak v noci ubírají z prostoru kyslík, jednak přitahují drobný hmyz.
  • Barevné provedení prostoru kolem postýlky by mělo být rovněž jinové, tj. používat jemné pastelové barvy, s klidnými vzory.
  • Veškeré tvary předmětů a dekorací by měly být zaoblené, bez ostrých hran a rohů, omezit předměty z kovu, aplikovat obrázky a dekorace např. s pohádkovými motivy. (Pozn.: myslí se láskyplné pohádkové příběhy, nikoliv podněcování ke lhaní starým lidem a rozkrádání stavební krytiny, viz pohádka O perníkové chaloupce apod.).
  • Dosti opomíjené je kvalitní a pravidelné větrání místnosti vč. zimního období, které zajišťuje obohacení vzduchu o tzv. záporné ionty, potřebné pro udržení dobré energie prostoru.

Závěrem bych doporučil všem rodičům, aby při zařizování postýlky pro miminko co nejvíce využívali svou intuici, drželi se osvědčených rad a v případě tzv. neřešitelných problémů se neváhali ozvat, dobré řešení se skoro vždycky najde.